FORGOT YOUR DETAILS?

پودر کيک براونی

اسامی ديگر محصول: کیک خیس شکلاتی

معرفی

براونی نوعی شیرینی تخت و چهار گوش می باشد که از لحاظ بافتی و طبقه بندی، مابین کیک و بیسکویت قرار دارد و ترکیبات اصلی آن شامل آرد، کره، تخم مرغ، شکر و پودر کاکائو می باشد. این محصول در اوایل قرن بیستم در ایالات متحده آمریکا مورد استقبال قرار گرفت و هم اکنون به عنوان یکی از دسرهای پر طرفدار در سر تا سر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. فرمولاسیون خاص و منحصر به فرد این محصول سبب شده تا از عطر، بو و طعم عالی برخودار باشد. معمولاً بروانی بافت بسیار نرم و لطیف دارد که در اصلاح گفته می شود در دهان آب می شود بطوریکه نوع مرطوب آن از بافتی کاملاً خیس برخوردار می باشد که بسیار مورد استقبال قرار دارد.

زمان آماده سازی و پخت: ۴۵ دقیقه

سال ارائه محصول: ۱۳۹۶

مزایای استفاده

       بافت نرم و بسیار لطیف
       طعم مطلوب و دلنشین
       مغذی به دلیل میزان تخم مرغ بالا
       سرعت بالای آماده سازی
بسته بندی
       کیسه های کامپوزیت ۱۰ کیلوگرمی
       کیسه های کامپوزیت ۲۵ کیلوگرمی

طعم های مختلف محصول

       براونی خیس
       براونی معمولی
 موارد استفاده
       قنادی
       کارخانجات ( پکيج کارخانه ای متفاوت می باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر در اين زمينه تماس بگيرید)

وضعيت موجودی

       توليد بنا به سفارش

طرز تهيه

    پودر کیک بروانی مرطوب:

       ۴۰۰ گرم پودر کیک بروانی مرطوب را توسط قاشق با ۱۰۰ گرم کره ذوب شده و سرد شده مخلوط کرده و سپس ۲ عدد تخم مرغ و ۲۰۰ گرم آب را به آرامی با دور کند همزدن به آن اضافه کرده و به مدت ۳ دقیقه به آرامی مخلوط می نماییم. خمیر تهیه شده را که خمیر شلی است در قالب ریخته و در فر با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۳۰-۲۵ دقیقه قرار داده.

    پودر کیک بروانی معمولی:

       ۳۰۰ گرم پودر کیک بروانی معمولی را با دو عدد تخم مرغ به مدت ۲ دقیقه با دور متوسط همزن مخلوط کرده سپس ۵۰ گرم کره ذوب شده و سرده شده را به آن اضافه کرده و به مدت ۵-۴ دقیقه مخلوط کرده. خمیر آماده شده را در قالب ریخته و در فر با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۳۰-۲۵ دقیقه قرار می دهیم.

 

کیک براونی
TOP